Trochu údajů ke mně. Jmenuji se Miroslav Sovadina, pocházím z Přílep u Holešova, č.p.37, kde jsem žil do svých deseti let. Dále jsem bydlel s rodiči v Bruntále a sám potom v Ostravě.
Na vojně v Roudnici nad Labem jsem se oženil a již jsem tam zůstal. Jsem důchodce, protože jsem ročník 1934. Byl jsem voják, ale po roce 1969 jsem byl při čistkách nejdříve vyloučen z VA-AZ, fakulta Bratislava, kde jsem ještě stačil udělat státnici z filozofie, a poté propuštěn i z armády.
 V roce 1990 jsem se do armády po rehabilitaci  vrátil a pobyl tam ještě tři roky, do důchodového věku..
Dnes jsem  ve výslužbě, ale dlouhou chvíli nemám. Máme s manželkou tři děti a šest vnoučat. Nejstarší z nich, vnuk Petr,  absolvoval školu pro správce počítačových sítí. Ten mě zasvětil do tajů počítačů a internetu a tak začaly mé první pokusy s tvorbou internetových stránek, dokud jsem se nedostal k samostatné tvorbě. Zabývám se povětšinou tvorbou webů a grafickými programy, zpracováním jejich nápověd a manuálů do češtiny.
Pro úplnost dodám, že jsem nebyl nikdy soudně trestán, ani trestně stíhán, s výjimkou jedné dopravní nehody.

 

 

 

Pokud by někteří z vás potřebovali ověřit tyto údaje, uvedu zde několik telefonních čísel osob, které mě znají z místa bydliště či dřívějších pracovišť. Sice jsem je o to nežádal, aby vám vyhověli, ale je to s mým svolením.

416 831 382  Ing. Boleslav Rachač, CSc, dřívější velitel útvaru a posádky
416 811 169  MUDr František Bareš
416 830 450  Jaroslav Brůna
416 838 550  Jerry Jirmus
416 837 875  Jiří Valeš